Ayak Kokusuna iyi Gelen Bitkiler Kesin Çözüm Nedir

0
332
Okunma

Özellikle yaz aylarında hem erkek hem de kadınlarda meydana gelen ve sosyal hayatımızı oldukça üst seviyede etkileyen bir rahatsızlık hakkında bilgi aktaracağım size bu yazımızda.

Konumuz ayak kokusu ve ayak kokusuna karşı alınabilecek önlemler olarak dile getirilebilir.

Şunu unutmayalım ki ayak kokusu siz ayağınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun, bazı durumlarda kullanılan çoraptan, bazen kullanılan ayakkabının niteliğinden, bazen ise tamamen deri yüzeyinin genetik özellikleri ve mantar ile bakteri oluşumu nedeniyle ortaya çıkar.

Neyse cümleleri daha fazla boşa harcamayalım ve ayak kokusuna neler yapabiliriz bunları basitçe sıralayalım.

Ayak Kokusuna Ne iyi Gelir? Bu yöntemlerden bir veya bir kaç tanesini aynı anda kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda sadece bir tanesi yeterli olurken, bazı ayak tiplerinde ise birden fazla yöntemi denemeniz gerekebilir.

– Belirli besin ve gıdalardan uzak durmak gerekir. Bunlar arasında kahve, özellikle ağır kokusu olan çeşitli baharatlar, bira, soğan ve sarımsak sayılabilir.

– Ayağın havalandırmasını engelleyen, teri emmeyen naylon çoraplardan uzak durulması ve özellikle pamuklu olanların tercih edilmesi gerekmektedir.

– Ayakkabıları çok uzun süre giymemek veya ara ara çıkarmak ayak kokusunun önlenmesi için faydalıdır. Çorapta olduğu gibi havalandırmaya müsaade eden ayakkabılar tercih edilebilir. Mümkün olan durumlarda yanları açık ayakkabılar, sandalet veya terliğin tercih edilebilir.

Karbonat ayak kokusunun giderilmesinde oldukça yararlıdır. Güçlü bir kimyasal baz olan karbonat kokuları nötr hale getirir. Karbonatı ayakkabı ve çoraplarınızın içine dökebilir veya ayaklarınızı her akşam karbonatlı suda bekletebilirsiniz.

– Ayak parmaklarının arasına dökülen pudra kokuları gidermede etkilidir.

– Anti bakteriyel ürünler (bakteri öldürücüler), ayak kokusunu gidermede oldukça etkilidir. Bunun için üretilmiş ayak kokusu kremleri ayaklardaki gözenekleri açar ve kokuları giderir.

– Ayaklarınıza kolonya sürmek ayak kokusuna etkili olur. Bunun sebebi kolonyanın kokusunun ter kokusunu bastırması değil, kolonyanın içerdiği alkolün bakterileri öldürmesidir.

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm: Bu doğal çözüm ve önerilerin yanında İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen ve ayak kokusuna son veren bitkisel kürü de gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Malzemeler: 1 su bardağı su, 4,5 gram atkuyruğu (Kırk kilit).

Hazırlanışı: 1 su bardağı suyu kaynatarak 4,5 gram atkuyruğu (Kırk kilit) bitkisini kaynamış suya koyarak bekletin. Ilıyınca ayaklarınızı bu suyla yıkayın. Bu işlemi ayak kokusunun şiddetine göre 2 veya 3 günde bir tekrarlamanız yeterli olacaktır.

YAZIYA YORUM YAPARAK AYAK KOKUSU HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ayak-kokusu-nasil-gecer

Bu yazı ayak kokusuna iyi gelen ilaçlar krem sprey toz pudra bitkisel kür çorap ayakkabı ne iyi gelir son kesin çözümler ne yapmalı yaş maya ayağın kokmaması için ne yapılır yapılmalı nasıl gider önlenir geçer giderilir ayakta koku yapan mantar neden olur ayak kokusu için sprey krem toz pudra ne yapılmalı ayakkabı çorap konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın