Avokado Yağının Faydaları ve Kullanımı

0
780
Okunma

Zaman zaman sitemizde bitkisel yağlar hakkında bilgi vermekteyiz. Şimdi sizlere avokado yağının faydaları ve kullanımı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Sözü fazla uzatmadan, avokado yağı nedir, saça ve cilde kullanımı nasıl olur, kısaca anlatalım.

Avokado Yağı Nedir? Avokado ve yağı yemek için besin olarak kullanılmasının yanında çok özel faydalar sağlayan benzersiz bir bitkisel yağdır. Çoğu bitki yağları bitkinin tohumundan çıkarılır, ancak avokado ve yağı avokado meyvesinin etinden çıkarılır. Avokado yararlı yağlar bakımından çok zengindir. Pek çok meyveden fazla potasyum, protein ve yağ içerir.

Avokado Yağının Faydaları: Bu mucize besinin besin değeri ve faydaları sizi şaşırtacak. Avokado yağı ne işe yarar sorusunun onlarca cevabı olduğunu okuyunca siz de etkileneceksiniz.

Kalp sağlığı için zengin Omega 6 ve Omega 3 ile birlikte oleik asit kaynağıdır.

Avokado yağı kullanımı kolesterolü düşürür, kalp sağlığını korur

İyi bir antioksidan Özellikle gözlerin genç kalması için çok gerekli olan lutein yönünden zengindir.

B12 yönünden zengindir, cilt sağlığına olumlu katkıları bulunur

Sedef dahil cilt hastalıklarında işe yarayabilir

Serbest radikallerle savaşan antioksidan kaynağıdır

Sindirim sistemi için destekleyici ve düzenleyicidir

E vitamini yönünden çok zengindir

Detoks etkisi vardır

Avokado yağı ile cilt bakımı doğal yollarla yapılabilir

Kilo vermeye yardımcı olur, avokado yağı ile zayıflama için diyet planlarında yer alabilir

Avokado Yağı Besin Değerleri: Bir çorba kaşığı avokado yağı, tavsiye edilen günlük yağ alımının yüzde 21’i olan yaklaşık 124 kaloriyi ve 14 gram yağ içeriyor. Yağ yüzdesi yüksek görünse de, 14 gramın 9,9’u tekli doymamış sağlıklı yağ ve 1,9 gram çoklu doymamış yağ (aynı zamanda sağlıklı bir yağ) şeklindedir. Avokado, herhangi bir kolesterol veya trans yağ içermez ve E vitamini açısından zengindir.

Avokado meyveleri yeşilimsi veya sarımtırak eti, tereyağı kıvamında ve çok zengin, çatlak bir tada sahiptir. Avokado tiamin, riboflavin ve A vitamini açısından zengindir ve bazı çeşitlerde meyve yüzde 25 kadar doymamış yağ içerir.

Avokado Yağı Maskesi: Gerekli malzemeler: Bir adet olgun avokado meyvesi, Bir kaşık avokado yağı

Avokado yağı cilt bakımı için avokado meyveleri ezin, yumuşak bir hamur haline getirin ve 1 kaşık avokado yağı ilave edin. Bu iki maddeyi iyice karıştırdıktan sonra maskeyi yaklaşık 10 dakika boyunca yüzünüze uygulayın ve daha sonra ılık suyla durulayın. Bu ev yapımı yüz bakımı, cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir ve besler, kuruluğu hafifletir; cildinizi yumuşak, pürüzsüz, genç ve parlayan hale getirecektir.

AVOKADO YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAavokado-yagi-neye-iyi-gelir

Bu yazı avokado yağının saça cilde faydaları zararları kullanımı faydası ne kadar ne işe yarıyor neye iyi gelir ne işe yarar nelere nerede satılır nasıl uygulanır içilir yapılır feridun kunak kullanılır tüketilir fiyatı watsons gratis hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın