Astıma Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir

0
565
Okunma

Nefes darlığı ve astım problemi ne yazık ki özellikle sigara kaynaklı veya genetik olarak toplumda çoğu kişinin hayatını zindana çeviriyor.

Sizlere bugün tamamen doğal bir yöntem ile keçiboynuzu kullanarak bitkisel olarak astım tedavisi hakkında bilgiler vermek istiyorum. Bakalım astıma iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve bitkisel çözümler neler?

Bitkisel Çözüm: Astım için sizlere bu yazımızda İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel astım tedavisi için harnup kürünü anlatarak başlayalım.

Keçiboynuzu Kürü: Nefes darlığı, alerjik nefes darlığı ve soğuk alerjisi durumunda kullanılabilir.

Hazırlanışı: Orta boydaki keçi boynuzlarından 6-7 tanesini önce soğuk su ile yıkayınız. Daha sonra bunları ufak parçalara halinde (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litre civarındaki suyun içine atınız. Kısık ateşte 8-9 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra tülbent ile süzerek cam şişeye aktarınız. Bu kürü buzdolabında en fazla üç gün bekletebilirsiniz.

Uygulama: Her gün düzenli olarak kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce bir çay bardağı kürü içiniz. Yarım litre olarak hazırladığınız keçiboynuzu suyu 3 gün buzdolabında bozulmadan korunabilir.Yarım litrelik kür sürekli kullanımda 3 gün için ideal ölçüdür. Her 3 günde bir, kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Aralıksız 20 gün uygulayınız. 20 gün tamamlandıktan sonra yine aynı şekilde ara vermeden 15 gün devam ediniz. 15 günlük kürü uygularken bir çay bardağı içerisine 1 çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız, yine aynı şekilde kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz.

Dikkat: 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı ya da alerjiye bağlı nefes darlığı varsa, bu taktirde sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilmelidir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir. Bu sadece 5-12 yaş aralığındaki hastalar için geçerlidir. Kürü uygularken kahvaltıda ayrıca bal tüketmeyiniz. Daha faydalı olsun diye 1 çay kaşığından daha fazla bal ilave etmeyiniz. Ölçülerin arttırılması yarardan daha çok zarara neden olacaktır.

Astıma iyi Gelen Yiyecekler: Astım hastalığı ile boğuşmak zorunda kalan arkadaşlara yiyecekler konusunda ufak bir kaç tavsiyemiz olacak.

Sarımsak ve Soğan: Sarımsak ve soğan, kimyasal içerik ve özellikleri sayesinde akciğer iltihabına neden olan enzimleri baskılayarak astım ataklarının sayısını ve şiddetini azaltma etkisi gösterir.

Kolin Bakımından Zengin Gıdalar: B kompleks vitamini olan “kolin” astım ataklarını önlemekte etkilidir. Bol miktarda kolin içeren gıdalar arasında mercimek, fasulye, süt ürünleri, nohut, yumurta sarısı ve soya fasulyesi gibi besinler sayılabilir. Astım hastalarının mümkün olduğunca bu yiyecekleri tüketmesi gerekir.

Keten Yağı: Keten tohumu yağı omega 3 yağ asidi bakımından oldukça zengindir. Bu yağ asitleri bronşit dokularda meydana gelen iltihaplanmayı azaltarak astım hastalarının daha rahat nefes alıp vermesini sağlar. Yakıcı bir yağ olmasından dolayı keten yağını uzun süre kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Astıma iyi Gelen Bitkiler: Astım için maydanoz, andız otu ve nane oldukça iyi gelmektedir. Özellikle maydanoz kullanımı kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Maydanoz Suyu: Maydanozun tohum ya da yapraklarının kaynatılması ve bir süre dinlendirildikten sonra tüketilmesi astım hastaları için şifa niteliğindedir.

Andız Otu Kökü: Balgamı gideren ve nefes darlığına iyi gelen andız otu, balla karıştırılarak tüketilebildiği gibi, kaynatılarak çay şeklinde de içilebilir. Astıma en iyi gelen bitkiler arasında bulunan andız otu, sindirim yollarına da iyi gelen bir bitkidir.

Nane Suyu: Nefes açıcı olarak birçok farklı üründe kullanılan nane, kaynatılarak içilmesi durumunda astım hastalarına iyi gelir. Özellikle sabahları nane suyu içmek astım hastaları için şifa niteliğindedir.

Son olarak eğer bulunduğunuz ili değiştirme şansınız varsa, astım hastalarına iyi gelen şehirler olarak, nem miktarı düşük olan ve denizden uzak şehirleri seçmeniz gerekmektedir.

ASTIM HASTALIĞI HAKKINDA SORULARINIZ VARSA YORUM YAZARAK UZMANLARIMIZA SORABİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

astima-ne-iyi-gelir

Bu yazı astıma iyi gelen şehirler iller bal şifalı bitkiler kaplıcalar gıdalar bitki çayı şeyler kürler ne iyi gelir ne iyi gelmez hangi bölüm bakar hangi doktora gidilir spor iyi gelir mi ibrahim saraçoğlu için ne yapabilirim buhar makinesi bitkisel doğal kesin çözüm çare incir kürü neden olan ilaçlar ahmet maranki için kullanılan spreyler nefes egzersizi doğal tedavi nasıl geçer atlatılır düzelir engellenir astım hastalığına neler iyi gelir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın