Astigmata iyi Gelen Şeyler Bitkisel Çözüm Nedir

5
2234
Okunma

Gözün değişik açılarda ışınları farklı kırmasına bağlı olarak tek bir odak noktasının oluşmadığı duruma astigmat denilir. Diğer bir deyişle, yatay ve  dikey  düzlemde farklı  odak  noktaları oluşur. Astigmat adı verilen göz rahatsızlığı;  gözlük, lens ya da cerrahi ile düzeltilebilen bir görme kusurudur.

Biz bu yazımızda sizlere astigmata iyi gelen şeyleri ve astigmata ne iyi gelir sorusuna yanıt olacak cevapları bulmaya çalışacağız.

Astigmata Ne iyi Gelir? Astigmat rahatsızlığı için 2 farklı doğal tedavi yöntemi anlatacağım sizlere. Birincisi astigmata iyi gelen yiyecekler, ikincisi ise astigmat için şifalı bitkiler.

Astigmata iyi Gelen Yiyecekler: Astigmata iyi gelen şeyler ve yiyecekler için şu önerileri verebiliriz.

– Vücut ve göz sağlığı için gerekli bir esansiyel suda eriyen vitamin olan C Vitamininin çok güçlü bir antioksidan olarak görevleri vardır.

– Yağda eriyen bir vitamin olan E Vitamini, çok güçlü bir antioksidandır. Kronik göz hastalıklarından korunmak için büyük önem taşır.

– A Vitamini (Beta Karoten), Lutein ve Zeukszantin gibi besinlerin içinde doğal olarak bulunur. Güçlü bir antioksidandır ve göz sağlığı için büyük önem taşır.

– Çinko vücut fonksiyonları için gerekli bir mineraldir. Özellikle göz sağlığı üzerinde önemli fonksiyonları bulunur.

– Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, beyin sinirleri ve göz sinirleri gelişiminde büyük önem taşır.

Astigmata iyi Gelen Bitkiler: Astigmat başta olmak üzere diğer göz hastalıklarını yok etmek için gözün sağlıklı olması ve iyi çalışması gerekir. İşte astigmata iyi gelen bitkiler.

– Kayısı, havuç, mango, şeftali, yumurta ve ciğer, göz yüzeyinin nemli kalmasını sağlayarak, gözü, göze giren yabancı maddelerden arındırıyor. Göz kapaklarını besleyerek, göz kızarıklığını ve iltihaplanma riskini azaltıyor, güneş ışınlarına karşı korunma sağlıyor.

– Kiraz, üzüm, çilek, yeşil çay uzun çalışma saatleri nedeniyle oluşan gözlerdeki gerginliği azaltıyor. Gözdeki kan damarlarını besleyerek, gözlerin canlı ve parlak olmasını sağlıyor.

– Sarı dolmalık biber, muz, mandalina, portakal ve üzüm, içeriklerindeki lutein ve zeuksanthin aracılığı ile retinayı koruyor. Aynı zamanda göz etrafında oluşan ince çizgileri azaltıyor.

– Ayçiçeği, susam, avokado, fındık ve badem, göz kapaklarını besleyerek, gözlerin şiş veya kırmızı görünmesini engelliyor. Gözlere kan oturmasını önlemesinin yanı sıra, göz ağrılarını azaltıyor.

– Sarımsak, pırasa, çilek, yeşil çay, gözün bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.

– Kepekli makarna, tam buğday ekmeği, gözdeki damarları koruyor.

ASTİGMAT HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAZ

astigmata-ne-iyi-gelir

Bu yazı astigmata iyi gelen şeyler yiyecekler bitkiler sebzeler vitaminler ne iyi gelir bitkisel doğal kesin çözüm nedir için renkli lens göz damlası gözlük nasıl geçer olur tedavi edilir çözüm çare düzelir mi geçer mi hangi egzersizler iyi gelir astigmatı olanlar ne yapmalı nasıl görür artıran nedenler lens kullanabilir mi azaltmak düşürmek konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: astigmata ne iyi gelir

5 YORUMLAR

  1. Merhaba..miyop astigmat için tedavi gerektiren derece nedir?tamamen tedavi edilebilirmi, yasin önemi varmıdır. Birde gözlük kullanmak ne dereceye tedavi edicidir kullanım şekli ve süresi nasıl olmali…gözlük suz lazersiz tedavisi varmiidr

    • iki tanıdığım onlarında astigmatı vardı.Biri gözlük kullanmayı tercih etti.Diğeri eskisi gibi devam etmek istedi.Gözlük takanın derecesi 1.35 den 2.75 e çıktı diğeri aynı kaldı.Takmana gerek yok.Dediğin gibi derecen azsa dinlendirici gözlükle düzelmesi normal ama gözlükle milyonda bir ihtimal.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın