Aspir Yağının Faydaları Zararları Kullanımı

1
1033
Okunma

Sizlere bu yazımda son dönemde kullanımı giderek yaygınlaşan bir bitki olan aspir bitkisi ve aspir yağı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Aspir, kuraklığa dayanıklı, yazlık karakterde ve ortalama 110-140 gün arasında yetişebilen tek yıllık bir uzun gün yağ bitkisidir.

Aspir, genellikle 80–100 cm arasında boylanabilir, dikenli ve dikensiz formları olan, dikenli formların dikensizlere göre daha fazla yağ içerir. Sarı, beyaz, krem, kırmızı ve turuncu gibi değişik renklerde çiçeklere sahiptir.

Aspir Tohumları, beyaz, kahverengi ve üzerinde koyu çizgiler bulunan beyaz taneler şeklindedir. Dallanan ve her dalın ucunda içerisinde tohumları bulunan küçük tablalar oluşturur.

Aspir Yağının Faydaları
-Vücutta biriken fazla yağı eriterek kilo vermeyi kolaylaştırdığı gibi yağ dokusunun enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine de katkıda bulunur.
Kolesterolü ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur.
– Müshil etkisi ile kabızlığa karşı faydalıdır.
Adet kanamalarını kolaylaştırır.
– Dahilen terletici, kurt düşürücüdür.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Başta prostat ve göğüs kanseri olmak üzere kansere karşı da koruyucudur.
– Ayrıca, kas dokusunu ve kütlesini koruyucu ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.
– Mideyi kuvvetlendirir.
– Dinçlik verir ve cinsel isteği kamçılar.
– Romatizma ağrılarına karşı etkilidir.

Yan Etkileri ve Tavsiyeler
Aspir Tohumu Yağının bugüne kadar görülmüş veya rastlanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Emziren anneler, 15 yas altı obezite problemi yasayan çocuklarda kullanabilir.

Herhangi bir hastalık (tiroit, tansiyon,kalp) veya ilaçla etkileşimine rastlanmamıştır. Herhangi bir hastalığı önleme ya da tedavi amacıyla reçete ile satılan ilaçların yerine kullanılamaz. Bilgiler tavsiye mahiyetindedir.

Nasıl kullanacaksınız?
– Günlük 8 gram Yaklaşık 1 Çorba kaşığı sade olarak alabileceğiniz gibi limon ve sirke ile aroma yaparak ılık su ile içebilir, salatalarınıza koyabilir veya kızartmalarda ve fritözde kullanabilirsiniz.
– Ağrıyan veya kuruyan yerinize masaj yapabilirsiniz.
– Hem içerek, hem sürerek fazla yağlardan kolayca kurtulun!
– Göbek, basen ve bel bölgenizde gerçek çözüm olacak.
– Düzenli ve belirtilen oranlarda kullanılması halinde vücudunuzda bulunan fazla yağların her gün eriyip azaldığını ve gün geçtikçe vücudunuzun daha estetik bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

Aspir tohumu yağı küçük şişelerde satılır genellikle 20ml boyutundadır. Bu şişelerin fiyatı 10-40 TL arasında değişir.

ASPİR YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

aspir-yagi-cilde-faydalari
Aspir Yağı

Bu yazı aspir yağının saça cilde faydaları zararları kullanım şekli içeriği etkisi kullanımı fiyatı nedir ne işe yarar nerede satılır nereden alınır kullanılır neye iyi gelir nedir ne işe yarar nasıl zayıflatır içilir yapılır çıkarılır elde edilir üretilir kullanılır kullananlar hapı satın al fiyatı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın