Arpacığa Ne iyi Gelir iyi Gelen Dualar Kremler

0
938
Okunma

Göz sağlığı şüphe yok ki herkes için çok önemli bir kavram. Özellikle göz hastalığı yaşamadan gözün ne kadar önemli olduğunu pek idrak edemeyiz.

Göz hastalıkları arasında en çok rastlanılan rahatsızlıklardan birisi ne yazık ki arpacıktır. Peki arpacık hastalığı neden oluşur ve arpacığa karşı nasıl çözüm sağlanır.

Bu yazımızda sizlere arpacığa iyi gelen bitkileri, kremleri ve doğal çözümler uygulamalı olarak anlatmaya çalışacağım. Sizde basit bir şekilde evinizin konforunda arpacığa karşı çözüm bulacaksınız.

Arpacığa Ne İyi Gelir?
– Arpacık üzerine 15 dakikalık sürelerle sıcak kompres yapabilirsiniz. Gün içinde bunu 5-6 kere tekrar edin. Sıcak kompresi uygularken gözünüz kapalı olsun. Bu yöntem iltihabın daha kısa sürede iyileşmesine ve şişliğin inmesine yardımcı olur.

– Elinizi kesinlikle arpacıktan uzak tutun ve arpacığı sıkmaya çalışmayan. Elinizi değdirmek sadece iltihabın artmasına ve yayılmasına yardımcı olur.

– Göz makyajı yapmayın ve arpacığa herhangi bir kozmetik ürün sürmeyin. Losyon ve kremler iltihabın yayılmasına neden olabilir.

– Lens kullanıyorsanız arpacık geçene kadar ara verin. Kontak lensler arpacığın yayılmasına yol açabilir.

– Bir miktar patatesi rendeleyerek ince ve temiz bir beze sarın ve arpacık üzerine koyun. Patates kabarıklığı alarak arpacığın iyileşme süresini hızlandırır. Bunun gün içinde (yeni ve temiz bir bezle) 2-3 kez tekrar edebilirsiniz.

Kekik yağı arpacık için kullanılan diğer bir doğal üründür. Bir parça pamuğa 2-3 damla kekik yağı damlatarak arpacığa sürün. Antiseptik etkisi bulunan kekik yağı arpacığın iyileşme süresinin kısaltılmasına yardımcı olur.

– Arpacığın neden olduğu şişliği azaltmak için papatya çayı kullanabilirsiniz. Papatya çayını normal olarak demledikten sonra ılık hale gelmesini bekleyip süzün. Daha sonra bir parça pamuk yardımıyla arpacığa sürün. Bunun her gün 3-4 kez tekrarlayın.

– Doğal bir antibiyotik olan sarımsak diğer enfeksiyonlar gibi arpacığın da iyileşme süresini kısaltır. Sarımsakla ilgili sorunsa günde 10-12 adet sarımsak yemenin ter ve ağız kokusunu arttırmasıdır.

– Anti bakteriyel bitkilerden biri olan ekinezya arpacığa iyi gelir. Ekinezya çayını papatya çayında olduğu gibi pamukla arpacık üzerine sürerek uygulayabilirsiniz.

– Arpacık geçene kadar beslenmenize dikkat edin. Enfeksiyonlara karşı vücudu güçlendirdiği bilinen A ve E vitamini bakımından zengin meyve ve sebzeleri daha sık tüketmeye çalışın.

Arpacıktan Korunmanın Yolları
– Yüz ve el temizliğine dikkat etmek arpacığın oluşmasını ve tekrar etmesinin önlenmesine kesin şekilde yardımcı olur.

– Yüzünüzde kullandığınız her kozmetik ürünün temiz olmasına dikkat edin. Özellikle gözlerinizde kullandığınız ürünleri başkalarıyla paylaşmayın. Son kullanma tarihi geçen ürünleri hemen atın.

– Bazı kaynaklarda keten tohumu tüketmenin arpacık oluşumunu engellediği konusunda bilgiler yer alıyor. Sık sık arpacık sorunu yaşıyorsanız keten tohumu yemeyi denemeniz fayda sağlayabilir.

ARPACIK HASTALIĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAarpaciga-ne-yapilir

Bu yazı arpacığa iyi gelen bitkiler kremler dua ilaçlar göz damlası damla isimleri doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde son çare sarımsak nasıl sürülür hangi damla iyi gelir sıcak kompres aloe vera çay tedavisi arpacık için ilaç isimleri antibiyotik göz pomadı ne yapılır poşet çay nasıl geçer alınır ekilir tedavi olur anlaşılır kadınlar kulübü arpacığı patlatmak ne geçirir önlemek iğne ile sıkmak geçiren dua geçirmek için sıktım konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın