Arpacığa Bitkisel Çözüm Ne iyi Gelir

0
608
Okunma

İnsan sağlığı açısından gözün önemini kimse yadırgayamaz. Göz ile alakalı en ufak bir sorun bile hayatımızı oldukça sekteye uğratır ve bizi zor durumda bırakır.

Bu yazımızda sizlere halk arasında çok sık rastlanan bir göz rahatsızlığı olan arpacık hakkında doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Konumuza girmeden önce arpacık nedir önce bunu hatırlayalım ve daha sonra bitkisel tavsiyelerimizi sıralayalım.

Göz kapağında oluşan enfeksiyon sonucunda göz kapağının kenarında bulunan bezlerde tıkanma neticesinde oluşan iltihaplanmalara arpacık diyoruz. Eğer ki arpacık hastalığı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz site içerisinde arama yapmanızı öneririz. Şimdi gelelim bitkisel çözüm arpacığa iyi gelen bitkisel çözüm yöntemlerine.

Arpacığa Ne iyi Gelir? Arpacık hastalığının tedavisi için kullanılacak doğal ve bitkisel çözüm önerileri ile tavsiyeleri sıralamak istiyorum. Arpacık hastalığına iyi gelen bitkiler, besinler, çaylar ve farklı yöntemlerle güzel bir karışım hazırladık.

– Patatesin kabuklarını soyduktan sonra rendeleyerek temiz bir bezin içine koyun. Bu bezi arpacığın üzerine hafifçe bastırarak kapatın.

Papatya çayı (1 fincan kadar sıcak suyun içinde 1 çay kaşığı kurutulmuş papatya 2-3 dakika bekletilir) Ilıyınca içine pamuk batırılır ve arpacığın üstüne yatırılır.

– Arpacığa neden olan enfeksiyonları yok etmek için bol miktarda sarımsak, çiğ sebze ve meyve tüketilir.

– 2 çorba kaşığı kadar dövülmüş keten tohumu 2 su bardağı sıcak suda 5-6 dakika süreyle bekletilir. Temiz bir bez parçası bu suya batırılır ve arpacıktan dolayı kapanmış gözün üzerine hafifçe yatırılır. Bu işlemin uygulama süresi 15-20 dakikadır, günde 2-3 kere tekrarlanmasında fayda vardır.

– Haşlanan 1 adet patates ezilir. 1 adet yumurta sarısı ve yeteri oranda sıcak süt eklenerek lapa haline getirilir. Hazırlana lapa temiz bir bezin üzerine sürülür. Patatesli kısım göze temas edecek şekilde arpacık olan göz kapağına yatırılır. Bu işlemin önerilen uygulama süresi 15-20 dakikadır, her gün 2-3 defa tekrarlanır.

– 1 tatlı kaşığı kadar rezene veya atkuyruğu bitkisi 1 su bardağı sıcak suda ılık hale gelene kadar bekletilir. Pamuk veya temiz bez parçası bu suya batırıldıktan sonra kapalı gözün üzerine uygulanır. Bu işlemi de her gün 2-3 defa 20 dakika süreyle yapmalısınız.

Arpacığa iyi Gelen İlaçlar: Arpacık hastalığının tedavisinde antibiyotik içeriği bulunan kremler ve göz damlası kullanılabilir. Gözde enfeksiyon varsa, bitkisel ve doğal çözümleri değil, antibiyotik içeriği olan herhangi bir marka krem ve göz damlası kullanmalısınız.

YAZIYA YORUM YAPARAK ARPACIK HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

arpaciga-iyi-gelen-goz-damlasi

Bu yazı arpacığa iyi gelen ilaçlar göz damlası dua bitkiler krem şeyler damla besinler sıcak pansuman çay buz sarımsak iyi gelir mi için antibiyotik okunması gereken dua hangi göz damlası arpacık için poşet çay dualar hangi damla patates en etkili ilaç bitkisel doğal kesin çözüm çare son neden geçmez ne zaman geçer nasıl olur alınır geçer önlenir hastalığın iyileşme süreci konusunda yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın