Anüs Makat Kaşıntısına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
758
Okunma
Bu yazımızda sizlere halk arasında makat kaşıntısı olarak bilinen anüs kaşıntısı için bitkisel çözüm ve doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.
Anüs kaşıntısına ya da makat kaşıntısına ne iyi gelir, ne yapılır gibi sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Anüs Makat Kaşıntısına Bitkisel Çözüm: Anüs bölgesi ve makatta oluşan kaşınmalar için uygulanan ve bitkisel çözüm sağlayan yöntemleri kısa kısa aktaralım.
Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı anüs ve makat kaşıntısı sorununun tedavisi için oldukça etkili bir maddedir.
Günlük olarak sızma hindistan cevizi yağından 2-3 yemek kaşığı içebilirsiniz. Ayrıca hindistan cevizi yağı ile makat bölgesine masaj yapabilirsiniz.
Aloe Vera: Ağrı ve kaşıntı giderici özelliği sayesinde cildi yatıştırıp rahatlatacak olan aloe verayı da makatta kaşıntı sorununuzu gidermek için kullanabilirsiniz.
Taze aloe vera yapraklarının dikenlerini kesin ve içindeki jelimsi sıvı ile sorunlu bölgeyi ovun. Kaşıntı ve ağrıdan kurtulmak için bu uygulamayı günde 2 defa yapabilirsiniz.
Yulaf: Yulafı iltihaplı ve tahriş olmuş bölgeler için kullanabilirsiniz. Sorunlu bölgelerdeki tahrişi azaltıp, iltihabı kurutacağı gibi cildinizin rahatlamasını da sağlayacaktır.
Ilık suyla dolu bir leğene 1-2 kaşık yulaf ezmesi ya da işlenmemiş yulaf ununu ekleyin ve suyu iyice karıştırın. Bu suda 15-20 dakika boyunca oturun.
Yoğurt: Anüs kaşıntısı ve makat kaşınması sorununa neden olabilecek mantar enfeksiyonu için yoğurdu kullanabilirsiniz.
Etkilenen sorunlu bölgeye bir miktar yoğurt sürün ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra anal bölgeyi ılık su ile durulayın. Bunun dışında günde 1 kase yoğurt tüketin
Elma Sirkesi: Maya ve mantar enfeksiyonları makat bölgesinde kaşıntıya sebep olan etmenlerden biridir. Bu sorunu kontrol altına almak için elma sirkesi kullanabilirsiniz.
Bir bardak ılık suya 3 tatlı kaşığı elma suyu ekleyin. Bu karışımı günde iki defa için.
İngiliz (Epsom) Tuzu: İngiliz tuzu egzama ve sedef hastalığının neden olduğu makatta kaşıntı sorununu kontrol altına almak için oldukça etkili bir maddedir. Anal bölgedeki kaşıntı ve yanma hissini ortadan kaldıracaktır.
Ilık suyla doldurduğunuz bir leğene 1 bardak ingiliz tuzu ekleyin ve suyu karıştırın. Bu suda 15-20 kadar oturun. Sonra vücudunuzu hızlıca kurulayın. Bu seansı günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.
Anüs ve Makat Kaşıntısına Ne iyi Gelir? Anüs ve makat bölgesinde oluşan kaşınmadan korunmak için şu uygulamaları da harfiyen tatbik etmelisiniz.

– Anüs ve makat kaşıntısı, kabızlık nedeniyle olabilmektedir. Bu yüzden mümkün mertebe lifli gıdalar tüketmeye çalışın.

– Banyo yaptıktan sonra daima banyo zeminindeki suyu banyo giderine yollayın. Banyo zeminini kuru tutmaya çalışın.

– Tahrişe neden olabileceği için bu bölgelerde kokulu sabun kullanmaktan kaçının.

– Anüs ve makat bölgesinde ter ve nem birikmesini önlemek için uzun süre aynı pozisyonda oturmayın.

– Tuvalet sonrası anüs ve makat bölgesi temizliğinde mutlaka su kullanın. Ayrıca tahrişi engellemek içinde yumuşak tuvalet kağıtlarını tercih edin.

– Dar ve sentetik malzemeden yapılmış iç çamaşırların yerine pamuklu ve rahat iç çamaşırlarını tercih edin.

ANÜS VE MAKAT KAŞINTISI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

makat-kasintisina-hangi-doktor-bakar

Bu yazı anüs kaşıntısına iyi gelen kremler bitkiler yiyecekler ilaçlar ne iyi gelir doğal bitkisel kesin çözüm tedavisi nasıl geçer giderilir önlenir hangi bölüm doktor bakar ilaç iyi gelir için krem isimleri ne yapılmalı ilaç hangi doktora gidilir makat kaşıntısına için ne yapılmalı makat kaşıntısını ne geçirir ne giderir gideren krem konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: anus kasintisina son

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın