Anne Sütünü Arttıran Besinler Bitki Çayları İçecekler

0
681
Okunma

Emzikli annelerin sütünün yeteri kadar olması bebeğin beslenmesi açısından oldukça önemlidir. Bebeğinizin sağlık sorunları yaşamaması için anne sütünü çoğaltmanız gerekir. Yeteri oranda anne sütü tüketen bebeklerde gelişim daha iyi olmaktadır.

Bu yazımızda anne sütünü arttıran ve azaltan yiyecekler, besinler, yemekler ve bitkisel kürler hakkında bilgiler aktaracağız.

Anne Sütünü Arttıran Bitkisel Çaylar: Rezene çayı, Anason çayı, Ihlamur, Isırgan Otu çayı anne sütünü çoğaltan bitki çaylarıdır. Bu bitki çaylarının herhangi birinden günde 5 çay bardağı içmeniz durumunda, farkı görebileceğiniz kadar anne sütü artar. Fakat şunu asla unutmayın anne sütünün kalitesinin iyi olması için bu çayları 20 gün kullandıktan sonra 10 günlük bir ara vermeniz faydanıza olacaktır.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler: Börülce, Soğan, Bulgur, Pişmaniye, Tahin helvası, Taze Bezelye, Çekirdek, Taze Fasulye, Tel Kadayıf ve Sütlü Tatlılar anne sütünü çoğaltan yiyecekler olarak sıralanabilir.

Anne Sütünü Çoğaltan İçecekler: Kefir, Meyve Suları, Dut Pekmezi, Vişne kompostosu, Kayısı Hoşafı anne sütünü arttıran içeceklere örnek gösterilebilir.

Anne Sütünü Çoğaltan Baharatlar: Kimyon ve çörek otu tüketmek anne sütünün artması için olumlu etkiler yapmaktadır.

Anne Sütünü Arttırmak: Bu faydalı ve önemli listenin hemen arkasından ise anne sütünü arttırabilmek için sizlere bitkisel çözüm yolları ve kürler hakkında bir kaç örnek sıralamak istiyorum.

1. Kür: Düzenli olarak her gün iki porsiyon yaş üzüm tüketmek anne sütünü artırıcı etki yapmaktadır.

2. Kür: Sabah ve akşam yemeklerinden önce aç karnına dereotu yerseniz sütünüzü arttırıcı etki yapar.

3. Kür: Haşlanmış kuru incir suyu içmenizi şiddetle öneririm. 8-9 adet kuru inciri yarım litre su ile haşlayın. Hazırlanan incir suyunu iki eşit parçaya bölerek sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karnına için.

Anne Sütünü Arttıran Dua: “Bismillahirrahmanirrahim.Yefalüllahü ma yeşaü ve yefkemü ma yüridü.Ve ceaalna mni beyni eydihim sedden.ve mil halvefüm sedden feağşeynahüm fehüm la yübsirün.vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

Eğer bu duayı her gün sürekli şekilde okursanız sütünüz kısa sürede artacaktır.

Anne Sütünü Azaltan Nedenler: Şu ana kadar anne sütünü arttırmak için tüketilebilecek yiyecekler, içecekler ve besinleri anlattık. Peki anne sütünü azaltan şeyler nelerdir. Bunları da bilmekte fayda var sanırım.

Nane, maydanoz, nişasta, ada çayı, şeker kamışı, arpa, patates nişastası, şalgam, mısır, fazla tuz, fazla sirke, fazla limon suyu tüketmek anne sütünün azalmasına neden olmaktadır.

YAZIYA YORUM YAPARAK ANNE SÜTÜ HAKKINDA SORULARINIZI UZMANLARIMIZA İLETEBİLİRSİNİZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

anne-sutunu-artiran-besinler

Bu yazı anne sütünü arttıran besinler yemekler içecekler arapça dua bitkiler meyveler ürünler çay anne sütüne en yakın süt mama hangisidir anne sütü nasıl artar çoğalır şeyler nelerdir ilaç anne sütünü artırmak için ne yapılmalı masaj nasıl beslenmeli ısırgan otu çayı ne yemeli incir dereotu kürü konusunda yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın