Ananas Yağı Ne işe Yarar Nasıl Kullanılır

1
926
Okunma

Fırsat buldukça bitkisel yağlar hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazıda ananas yağı konusunu işleyeceğiz.

Ananas yağının faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır, ne işe yarar, neye iyi gelir gibi sorularımıza yanıt bulacaksınız.

Ananas Yağı Nedir? Ananas yağı, uçucu bir yağdır, kozmetik ürünlerin üretiminde kullanılır. Kas gevşetici özelliği sayesinde en etkili masaj yağı çeşitleri arasında gösterilir.

Ananas Yağı Nasıl Kullanılır: Dahilen ve haricen olmak üzere iki farklı şekilde ananas yağını kullanabilirsiniz.

– Dahilen kullanıldığında ananasın tüm faydalarını görmek mümkündür. 1 çay kaşığı ananas yağını 1 çay bardağı ılık su ile birlikte tüketebilirsiniz.

– Ananas yağı haricen kullanıldığında akla gelen ilk şey masajdır. Çünkü kas yapısını mükemmel bir şekilde gevşetir vücudun gerginliğini alır, şakaklara masaj eşliğinde sürülen ananas yağı, sinüzite ve strese de iyi gelir.

Ananas Yağının Faydaları: Etkili bir şekilde B vitamini bulunduran ananas cildin nemlenmesini ve bu sayede saçların parlamasını sağlar.

Ananas yağı, saçlar için mükemmel bir parlatıcı etkiye sahiptir. Bunun için yeteri miktardaki ananas yağını dipten uca saçlarınıza (masaj yaparak) sürün daha sonra bir havluyu kafanıza sarıp en az yarım saat bekletip ılık su ve şampuanla yıkayın. Zamanla saçlarınızın parladığını göreceksiniz.

Cildiniz için gerekli olan nem miktarını da yüzünüze sürdüğünüz ananas yağıyla sağlayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve daha dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Ortalama olarak bir şişe ananas yağını 10 TL civarında bir rakama satın alabilirsiniz.

Site içerisinde arama yaparak ananas meyvesinin ve ananas suyunun faydaları ile nasıl kullanıldığını bulabilirsiniz.

ANANAS YAĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

ananas-yaginin-faydalari

Bu yazı ananas yağının faydaları cilde ne işe yarar ananas yağı neye iyi gelir zararları yan etkileri faydası nasıl kullanılır fiyatı kullananlar kullanıcı yorumları nasıl yağ yakar yağ yakıcı yağ yakımı göbek yağı yakar mı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın