Ananas Suyunun Faydaları Zararları Etkileri

0
391
Okunma

Son yıllarda ülkemizde daha çok tanınan ve kullanılmaya başlayan bir meyve olan ananas artık hemen hemen her markette bulunuyor.

Ananas suyu da hazır meyve suyu olarak satışa sunulmaya ve giderek artan oranda tüketilmeye başlandı. Özellikle yakıcı etkisinden dolayı zayıflamak isteyenler ananas suyunu bol miktarda tüketiyor.

Ananas Suyu Neye iyi Gelir? Peki ananas suyu zayıflamanın yanında başka ne gibi faydalar sağlıyor bizlere.

– Ananas suyu enerji verir ve sindirimi kolaylaştırır. Ananasın içinde, ağır proteinleri sindirmeyi sağlayan bromelain enzimi mevcuttur.

– Ayrıca ananasın doğal şekerler bakımından da zengin olması vücuda enerji vermesini sağlar. Ananas suyu Her 100 gram için 11 gram C vitamini içerir.

– C vitamini ise suda çözülebilen başlıca antioksidandır. Bu nedenle bedenin suyla dolu olan tüm bölümlerine ve hücrelere saldıran serbest radikallerden korur.

– İçeriğindeki C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi güçlendirerek bağışıklık sisteminin daha düzgün çalışmasını sağlar.

– Kulak enfeksiyonlarına, soğuk algınlığına ve grip gibi rahatsızlıklarda da yararlıdır.

– İçindeki doğal maddeler ödem gidermeye, ameliyat sonrası yaraları iyileştirmede oldukça etkilidir.

Lif bakımından zengin olması nedeni ile basura karşı çok iyi gelir.

ANANAS SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAananas-suyu-neye-iyi-gelir

Bu yazı ananas suyunun cilde faydaları zararları faydası yararları etkileri özellikleri kaç kalori besin değeri kalorisi nasıl yapılır elde edilir hazırlanır tüketilmeli sıkılır çıkar nerede satılır bulunur neye işe yarar neye iyi gelir ne kadar ne zaman içilmeli ile zayıflama sperm ekşi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın