Amfizem Nedir Nasıl Oluşur Geçer

0
632
Okunma

Bu yazımda sizlere sigara kullanımı ile ortaya çıkan bir hastalık olan amfizem hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kısaca amfizem hastalığının belirtileri nedenleri ve tedavi yöntemlerini anlattıktan sonra amfizem için bitkisel çözüm önerilerini anlatacağız.

Amfizem Nedir? Amfizem, kronik obstrüktif akciğer hastalığının ilerleyişi sırasında ortaya çıkan ve nefes verirken hava akımının sınırlandığı bir durumdur.

Amfizem sonucunda, hava kesecikleri esnekliklerini kaybederler ve içlerindeki hava gerektiği gibi dışarı atılamaz. Keseciklerin içerisinde sıkışan durgun hava, kesecikleri daha fazla gerer ve durum bir kısır döngüye dönüşebilir. Sigara kullanımı, amfizemin en önemli nedenidir.

Amfizem Nedenleri: Amfizemin en sık nedeni sigaradır. Nadiren, sigara içmeyen, akciğer dokusunun korunmasına yardımcı olan ve karaciğer tarafından üretilen alfa-1 antitripsin proteininin kalıtımsal bir eksikliğinin bir sonucu olarak amfizem gelişebilir.

Amfizem Belirtileri: Amfizem belirtileri başlangıçta hafiftir, fakat hastalık ilerledikçe seri bir biçimde kötüleşir. Amfizem belirtileri şunlardır:

Nefes darlığı, Gürültülü nefes alma, Göğüs sıkışması, Fiziksel faaliyet kapasitesinde azalma, Kronik bronşit göstergesi olan kronik öksürük, İştah ve kilo kaybı, Yorgunluk.

Amfizem Tedavisi: Amfizem sigara bırakma terapileri, bronkodilatör, anti-inflamatuar ilaçlar, nefes alma ve öksürme egzersizleri ile nefes darlığını iyileştirmek için pulmoner rehabilitasyon gibi tedavileri içerir.

Amfizeme Ne iyi Gelir? Ayrıca ellerin yıkanması, düzenli egzersiz, tahriş edici ve soğuk hava solunmasından kaçınmak ve sigaradan kaçınmak gibi sağlıklı yaşam tarzı uygulamalarını amaçlayarak hastalığın ilerlemesi yavaşlatılabilir ve komplikasyon riski azaltabilir.

Amfizem için Bitkisel Tedavi: Bir KOAH türü olan amfizem hastalığının bitkisel ve doğal yollarla tedavisi için koah hastalığına iyi gelen bitkisel öneriler uygulanabilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) için yulaf samanı kürünü şiddetle öneriyor.

Hazırlanışı: 1 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf samanı eklenerek 7-10 dakika süreyle kısık ateşte kaynatılır. Demleme işlemi bitince hiç bekletmeden sıcak halde süzülür.

Uygulanışı: Hazırlanan kür ister sıcak ister ılık şekilde içilir. Bir ay süre ile gün aşırı, bir gün kullanıp bir gün kullanmadan sabah,öğle veya akşam yemeklerinden iki saat sonra tok karnına olmak şartıyla içilir. 1 ayda toplam 15 gün uygulanmış olacaktır. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 gün aradan sonra aynı şekilde bir kez daha devam edilir.

Dilerseniz amfizeme ne iyi gelir isimli konumuzu okuyarak amfizemin bitkisel tedavi yöntemlerini daha geniş bir şekilde okuyabilirsiniz.

AMFİZEM HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

amfizem-nasil-gecer

Bu yazı amfizem nedir kısaca ne demek nasıl geçer oluşur anlaşılır teşhis edilir amfizeme iyi gelen bitkiler yiyecekler ne iyi gelir için doğal kesin bitkisel çare çözüm tedavisi için şifalı bitkiler amfizem hastalığı belirtileri nedenleri tedavisi sebepleri evreleri grafi hastaları kaç yıl yaşar hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın