Alt Islatmaya iyi Gelen Yiyecekler Kesin Çözüm

0
689
Okunma

Hemen hemen her anne ve babanın tatlı bir telaşıdır çocuğuna tuvalet alışkanlığı kazandırmak. Fakat bazı ebeveynler için bu durum tam bir kabusa dönebiliyor.

Bu yazımızda sizlere alt ıslatma ve gece altına kaçırma konusunda bitkisel çözümler ve alternatif tedavi yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Alt ıslatmaya iyi gelen yiyecekler ve altına kaçırma için ne iyi gelir sorusunun cevabını arayanlar bence önerilerimizi dikkate almalı.

Alt Islatmaya Bitkisel Çözüm: Hem İbrahim Saraçoğlu hem de Ahmet Maranki alt ıslatmaya ve gece altına kaçırma problemine karşı sarı kantaron bitkisini tavsiye etmektedir.

2 çay kaşığı kadar taze kantaron 1 su bardağı su içerisinde ufalanır ve 5 dakika kadar kaynatılarak demlenir. Günde öğleden sonra olmak şartıyla 1 defa içilir. Hazırladığınız sarı kantaron kürü içerisine tatlandırıcı eklemeyin. Bu kür 15-20 gün boyunca sürekli uygulanmalıdır.

Alt Islatmaya Ne iyi Gelir? Yukarıda tavsiye ettiğimiz bitkisel kür, kullanan hemen hemen herkeste başarıya ulaşmıştır. Eğer farklı doğal yöntemler denemek isterseniz, sizler için farklı tavsiyelerimiz de var.

– 50 gram Havlıcan tozu, 50 gram Kardeş kanı bitkisi, 50 gram kavrulup dövülmüş fındık kabuğu, 5 adet kavrulup dövülmüş yumurta kabuğunun tamamı 1 kilo saf bala karıştırılıp her gün 3 öğün bir yemek kaşığı aç karnına yenir.

– 50 gram Meşe palamudu dövülüp toz haline getirilir. 100 gram çam sakızı sakızı, 50 gram Havlıcan bitkisi, 1 kilo saf bala karıştırılıp her gün 3 öğün aç karnına 1 yemek kaşığı yenir.

– Karaçam sakızından yakı yakılıp bel kısmına sarılır.

Bu önerilerin dışında gece belirli bir saatten sonra su tüketimini azaltmak hatta mümkünse sonlandırmak, mesaneyi yoran yiyecek ve içeceklerden kaçınmak faydalı olacaktır.

Islaklık Alarmları: Küçük, pille çalışan bu cihazlar eczanelerde mevcuttur. Çocuğun pijama veya yatağına ıslaklığa duyarlı bir ped bağlanır. Ped sensörleri ıslaklık algıladığında alarm çalmaya başlar. Çalan alarm çocuğun zamanında uyanmasını ve idrar kaçırmanın durdurularak tuvalete gitmesine yardımcı olur.

Islaklık alarmlarından tam verim alabilmek için 12 hafta kadar beklemek gerekebilir. Alarmlar yan etki riski düşük, son derece etkili ve uzun vadede çözüm sağlayan cihazlardır.

İlaçlar: Gece idrar üretimini yavaşlatan, mesaneyi sakinleştiren ve uyku ile uykudan uyanma biçimini değiştiren ilaçlar son çare olarak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

ALT ISLATMA VE ALTINA KAÇIRMA HAKKINDA UZMANLARIMIZA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

alt-islatmaya-iyi-gelen-yiyecekler

Bu yazı alt ıslatmaya iyi gelen yiyecekler kesin çözüm ahmet maranki ne iyi gelir nasıl geçer önlenir tedavi edilir çözülür geçer için dua şifalı bitkiler hangi doktora gidilir bölüme gidilmeli ilaçlar kürü altına kaçırmaya son duası gece altına kaçırmak için ne yapılmalı yapmak ilaçları yapmalı alt ıslatmayı önleyen için kullanılan konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın