Alkol Bağımlılığına Karşı İlaç Dua Bitkisel Çözüm

0
514
Okunma

Bu yazımızda sizlere alkol bağımlılığı ve alkolizm hakkında bilgi vermek istiyorum.

Aslına bakarsanız alkol bağımlılığı ve alkolizm çok detaylı ve geniş bir konu olsa da ben elimden geldiğince özetleyerek ana başlıklar hakkında sizinle bilgilerimi paylaşacağım.

Alkol bağımlılığı ve alkolizmin ne olduğunu, belirtileri, nedenleri, tedavisi ve bitkisel doğal çözümlerini sizlere anlatacağım.

Alkol Bağımlılığı Nedir? Alkol bağımlılığı veya diğer adıyla alkolizm çoğunlukla genetik yatkınlıkla oluşan, yüksek dozda ve çok sık alkol tüketimine bağlı olarak gelişen, psikolojik ve sosyal etkenlerle etkinleşen, alkol bağımlılıkla giden bir beyin hastalığıdır.

Beynin ön bölgesindeki irade alanlarının işlevinin bozulmasıyla oluşur. Alkolizm, hayatı ileri derece olumsuz etkileyen ve ölümcül hastalıklara da sebep olan bir bağımlılık tipidir.

Alkol Bağımlılığı Alkolizm Çeşitleri: Alkol bağımlılığı 4 türe ayrılır.

– Ruhsal ya da bedensel bir sıkıntıyı gidermek için olağan dışı, aşırı alkol alma durumudur. Daha çok bir psikolojik bağımlılık söz konusudur. Bırakıldığı zaman kesilme belirtisi görülmez,

– Olağan dışı aşırı alkol alma sonucu gastrit, polinevrit, karaciğer yağlanması gibi bedensel bozukluklar çıkmasına karşın fiziksel bir bağımlılık ortaya çıkmamıştır.

– Alkole ruhsal ve fiziksel yönden bağımlılık oluşur. İstemli denetim kalkar, içme isteği durdurulamaz. Bedensel bozukluklar gelişir. Alkol bırakıldığı zaman kesilme belirtileri ortaya çıkar.

– Daha ağır bedensel ve ruhsal bozukluklar çıkmıştır. Alkole karşı direnç artımı oluşmuştur. Alkol azaltıldığında ya da kesildiğinde kesilme belirtileri oluşur.

Alkol Bağımlılığı Belirtileri: 12 aylık bir dönem içinde ortaya çıkan aşağıdaki belirtilerden en az üçünün olması alkolizm tanısını düşündürür:

1. Tolerans: İhtiyaç duyulan alkol miktarının gitgide artması

2. Yoksunluk: Alkol almayınca titreme, çarpıntı, uykusuzluk, sinirlilik gibi belirtilerin olması

3. Amaçlanandan çok veya uzun süre alkol alma

4. Başarısız bırakma azaltma çabaları

5. Alkol bulmak, kullanmak, etkilerinden kurtulmak için çok zaman harcama

6. Toplumsal, mesleki, sosyal eylemlerde azalma: İşi gücü ihmal etme, ailevi, mesleki ve sosyal sorumlulukları yerine getirememe

7. Psikolojik ve fiziksel sorunlara rağmen alkol kullanma

Alkolizm Tedavisi: Önce bireyin bağımlı olduğuna dair iç görüsünü geliştirmek ve tedavi konusunda cesaretlendirmek gerekir. Tıbbi ve psikolojik ilaç tedavisi mutlaka olmalı. Tedavi hastanın ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Tedavinin en önemli aşaması hastane veya tıbbi müdahale sonrasıdır. Çıktıktan sonra yoğun bir psikoterapi ve rehabilitasyon programına alınmalıdır.

Alkol Bağımlılığına Bitkisel Çözüm: Sizlere alkolizm tedavisi için 2 farklı doğal ve bitkisel yöntem anlatmak istiyorum.

Karahindiba, en sık tercih edilen bitkilerden bir tanesidir. Kullanımı için bir su bardağı sıcak su içerisine bir tatlı kaşığı karahindiba kökünü koyunuz ve demlenmesi için en az 5-10 dakika bekleyiniz. Demlendikten sonra tüketiniz, günlük kullanım dozunu kesinlikle aşmayınız.

Hindistan cevizi yağı, alkol bırakma tedavisinde kullanılması gereken etkili bitkisel yöntemlerden bir tanesidir. Hindistan cevizi yağı alkolün bırakma sendromu olan oksidatif stresi önlediği için beynin zarar görmesini engellemektedir.

Alkol Bağımlılığına Ne iyi Gelir? Akupunktur, çeşitli hastalıkların tedavisinde son yıllarda sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde akupunktur iğneleri kullanılmaktadır.

Kulak çevresine yapılan baskılar alkol tedavisinde etkili olmakta ve kişinin alkol bırakırken yaşayacağı sendromları en aza indirmektedir.

ALKOL BAĞIMLILIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAPalkol-bagimliligi-nedir

Bu yazı alkol bağımlılığı nedir kısaca nerede tedavi edilir nasıl oluşur başlar teşhis tedavi edilir anlaşılır önlenir yapılır için bitkisel ilaç okunacak dua ücretsiz tedavi merkezleri alkol bağımlılığının belirtileri sebepleri etkileri nelerdir alkolizm nedir ne demek ne anlama gelir bağlı hastalıklar doğal kesin çare alkolizmin zararları evreleri fiziksel belirtileri neden olan maddeler karşı alınacak önlemler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın