Alabalık Yağının Faydaları Zararları ve Kullanım Şekli

2
2769
Okunma

Alabalıklar sıcaklığı 10 – 15 derece arası soğuk, berrak ve bol oksijenli sularda yaşayan, çok hareketli, yüzgeçleri dikensiz, pulları çok küçük, iç sularda yaşayan en lezzetli, etçil hayvanlardır.

Lezzetine ek olarak son dönemlerde alabalıklardan elde edilen alabalık yağının kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Biz bu yazımızda sizlere alabalık yağının faydaları, zararları ve kullanım şekli hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Alabalık Yağının Faydaları: Alabalık yağı özellikle kemik ve eklem rahatsızlıkları için çok iyi gelmektedir.

– Alabalık yağı özellikle romatizma ve bel ağrılarına iyi gelir. Ağrıların şiddetini masaj ile minimize eder.

Bel fıtığı ve kas adale ağrılarına kullanılması önerilir. Hareket becerinizi geliştirir.

– Kas gevşetici olarak kullanılabilir. Kaslarda rahatlama hissi meydana getirir.

– Kireçlenmeler ve mafsal ağrılarına da iyi gelir. Eklemlerin daha rahat çalışmasını sağlar.

Alabalık Yağının Zararları: Alabalık yağının yalnızca haricen kullanımı önerilirken, kesinlikle içilmesi tavsiye edilmiyor. İçilmesi için seyreltilmesi gerekiyor. Direkt olarak değil içeriğini seyrelterek içebilirsiniz.

Masaj şeklinde kullanımında uzun süre kullanılması kemikleri yumuşatma etkisi sebebiyle istenmeyen kemik kırıklarına sebep olabilir. Uzun süre kullanmayınız.

Alabalık Yağının Yan Etkileri: Bu yağ çok kuvvetli olduğu için bazı yan etkiler oluşturmaktadır. Bu yan etkilerden korunmak için şu konularda dikkat etmelisiniz.

– Uçucu yağlar, masaj yapılırken, mutlaka taşıyıcı yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır.

– Uçucu yağlar uygulama sırasında gözle temas ettirilmemelidir.

– Hamilelik sürecinde kullanılmamalıdır.

– Herhangi bir ilaç kullanım süresince alabalık yağı kullanılmamalıdır.

Alabalık Yağının Kullanım Şekli: Alabalık yağını masaj ve dahili kullanım olmak üzere iki farklı şekilde uygulayabilirsiniz.

Masaj: Bu uygulama insan organizmasının kemik, kas ve sinir sistemi iyi bilen masörler tarafından yapılmalıdır. Tahriş edici özellikleri nedeniyle uçucu yağların masaj için doğrudan kullanılması uygun değildir.

Dahili Kulanım: Bir çay kaşığına 3-4 damla veya bir bardak meyve suyuna 7-8 damla ilave edilerek içilebilir.

ALABALIK YAĞI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

alabalik-yaginin-faydalari-nelerdir

Bu yazı alabalık yağının faydaları zararları nelerdir cilde kullanım şekli nerelerde kullanılır nerede satılır nelere iyi gelir nerede satılır ne işe yarar neye iyi gelir alabalık yağı kremi nasıl yapılır kullanılır elde edilir içilir fiyatı kullanıcı yorumları kullananlar yan etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar: alabalık zararları, alabalık yağı

2 YORUMLAR

  1. Sayın ilgili trafik kazası sonucu kalça da kırık oluştu,ameliyat oldum ancak zamanla kalça ve dizde kireçlenme başladı ve dolayısıyla ağrılarım arttı alabalık yağı önerdiler doğrumu ve doğru ise nasıl kullanılmalı.Şimdiden teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın