Akciğer İltihabına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
1062
Okunma

Akciğerler insan vücudunun ormanlarıdır. Bu ormanlara iyi bakmazsak ya da koruyamazsak ne yazık ki aynen doğada olduğu gibi insan vücudunda da istenmedik sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu sonuçlardan birisi de akciğer iltihabı ortaya çıkmasıdır.

Bu yazımızda akciğer iltihabına karşı yapılabilecek doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerini sizlere aktarmak istiyorum. Eğer yazımızı beğenirseniz beğenerek ve paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Akciğer İltihabına Ne iyi Gelir? Akciğer İltihabı Tedavisi için kullanılan şifalı bitkileri sıralamak gerekirse şöyle bir liste ortaya çıkar;

– Oğul otu
– Nar
– Isırgan otu
– Meyan kökü
– Misvak ağacı
– Devetabanı
– Çam fıstığı
– Bal şeklinde bir sıralama yapılabilir.

Şimdi dilerseniz bu yiyecekleri ve şifalı bitkileri akciğer iltihabının tedavisinde nasıl kullanacağımızı aktaralım.

– Oğul otu, ufalanmış nar kabukları ile birlikte on dakika süre ile suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posaya, dövülmüş çam fıstığı ilave edilerek reçel kıvamına gelinceye kadar bal il yoğrulur. Hazırlanan reçelden tedavi süresince günde üç çorba kaşığı yenir.

– Isırgan otu tohumları, kıyılmış devetabanı yaprakları ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışıma marmelat kıvamına gelinceye kadar petekli bal ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan marmelattan, tedavi süresince yemeklerden önce bir veya iki çorba kaşığı yenir.

– Kurutulmuş meyan kökü, misvak ağaçlarının kabukları ile birlikte sert bir zeminde dövülerek ezilir. Ezilen karışım, yarım saat süreyle suda kaynatıldıktan sonra süzülür. Süzülen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, bir bardak suya bir fincan karıştırılarak günde üç bardak yemek arası içilir.

Sitemizde yer alan bazı yazıları bu konu ile alakalı oldukları için sizlere hatırlatmak isterim. Dilerseniz bu yazılara; akciğerin görevleri, akciğer detoksu nedir, akciğer enfeksiyonu nedenleri, akciğer embolisi nedir, akciğer ödemi nedir, akciğer kanserine ne iyi gelir başlıklarından ulaşabilirsiniz.

AKCİĞER İLTİHABI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

akciger-iltihabina-ne-iyi-gelir

Bu yazı akciğer iltihabına iyi gelen bitkiler çaylar gıdalar bitki meyveler yiyecekler ne iyi gelir hangi bitki iyi gelir sıcak iyi gelir mi doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi çare kesin son ibrahim saraçoğlu için şifalı bitkiler antibiyotik isimleri kür ne yapılmalı nasıl tedavi edilir kurutulur temizlenir anlaşılır belli olur giderilir oluşur geçer akciğer iltihabını ne söker temizleyen bitkiler hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın