Akciğer Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir

0
597
Okunma

Sitemizde daha önce akciğer enfeksiyonu rahatsızlığının nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında bir yazı yazmıştık. Bu yazımızda ise akciğer enfeksiyonu için ne iyi gelir ve akciğer enfeksiyonunu ne geçirir sizlere kısaca bunlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Akciğer Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? Akciğer enfeksiyonu için kullanacağımız doğal tedavi yöntemleri ve akciğer enfeksiyonuna iyi gelen şeyleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Hava nemlendirici kullanın: Hava nemlendirici vücudunuzun enfeksiyona karşı daha iyi mücadele etmesine yardımcı olabilir. Sıcak hava buharı balgamın etkili bir şekilde azalmasını sağlar.

Ilık banyo yapın: Ilık bir banyo özellikle suya birkaç damla okaliptüs yağı damlattığınız zaman nefesinizin düzelmesine yardımcı olabilir.

Sıcak Uygulama: Sıcak uygulama yoğun balgamın azalmasına yardımcı olabilir. Bu da daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.

Sigarayı azaltın: En azından iyileşene kadar bu alışkanlığınızdan uzak durmaya çalışın. Sigara içmek balgamın kötü bir şekilde artmasına neden olur. Sigarayı bırakmak daha çabuk iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Dinlenin: Yeterli dinlenmek vücudunuza toparlanmak için ihtiyacı olan enerjiyi verir.

Derin nefes alın: Derin nefes egzersizleri kan akışının güçlenmesi, akciğerdeki enfeksiyonların önlenmesi ve bütün vücudun dinlenmesi için oldukça faydalıdır

Yorucu faaliyetlerden uzak durun: Göğüs ve akciğerlerinize fazladan baskı yapacak ağır kaldırma işlerini yapmayın.

Ilık su için: Ilık su içmek balgam oluşumunu azaltmaya ve boğazı rahatlatmaya yardımcı olur. Aynı sonuçlar et suyu, çorba ve bitki çayları içerek de elde edilebilir.

Akciğer Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm: Akciğer enfeksiyonu için uygulanan bitkisel çözümleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Dut ve Andız Pekmezi: Bu pekmezlerde sabahları aç karnına alınarak ciğerde oluşmuş olan balgamı söktürür ve koruyucu etki sağlar

Ballı Karabiber: Ballı karabiber çayı yapılarak içilir hatta sırt bölgesine ballı karabiber karışımı sürülerek bekletilmesi de etkili bir yöntemdir

Ballı Kara Turp Kürü: Bir adet kara turp oyularak içine alabildiğince bal eklenir ve ağzı kapatılıp bekletilir. Her sabah düzenli bir şekilde alınan bu kür kısa sürede iyileştirici etkiye sahiptir.

Bal Çörek Otu Sarımsak: Bir iki diş sarımsak ezilerek içine dövülmüş çörek otu eklenir ve macun kıvamı alacak şekilde bal koyularak yapılır. Her defasında taze hazırlanır bu üçlü oldukça etkilidir.

Ballı Soğan Kürü: Bir adet büyük soğanın tepesi kesilerek içine alabildiğince bal eklenir ve ağzı kapatılır ertesi sabah aç karnına alınan bu kürde doğal antibiyotik etkisine sahiptir.

AKCİĞER ENFEKSİYONU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAakciger-enfeksiyonuna-ne-iyi-gelir

Bu yazı akciğer enfeksiyonuna iyi gelen yiyecekler bitkiler meyveler antibiyotikler için şifalı bitkiler bitkisel tedavi hangi bölüme gidilir doktor bakar okunacak dualar bağlı kalp krizi solunum yetmezliği doğal kesin çözüm tedavisi nasıl temizlenir anlaşılır oluşur giderilir bulaşır beslenmeli konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın