Akciğer Detoksu Nedir Nasıl Yapılır

0
582
Okunma

Akciğer vücudumuz için çok önemli bir organdır ve zaman içerisinde temizlenerek kendisini yenilemesi şarttır. İşte tam bu noktada devreye akciğer detoksu girer. Bu yazımızda sizlere akciğer detoksunun tarifini ve akciğer detoksu yapmanın sağlık açısından faydalarını anlatmak istiyorum.

Akciğerler, ana görevi nefes alıp vererek oksijen alıp karbondioksidi vücuttan atan önemli bir solunum organıdır. Bu organ hiç bir zaman dinlenmez, sürekli çalışır, bu nedenle akciğerleri sağlıklı tutmak çok önemlidir. Düzenli olarak akciğer temizliği yapmak şarttır. Peki akciğerleri temizleyen akciğer detoksu nasıl yapılır?

Akciğer Detoksunun Faydaları: Akciğerler için düzenli olarak detoks yapmak; Akciğerlerin ve solunum yollarının temizlenmesine, Vücuttaki toksin oranının azalmasına, Sindirim sisteminin daha verimli çalışmasına, Mukoza zarının temizlenmesine, Solunum sisteminin onarılmasına, Sinir sisteminin rahatlamasına, Organlara ve hücrelere giden oksijen oranının artmasına, Kan basıncının düzenlenmesine, Bağışıklık sisteminin soğuk algınlığı ve alerjilere karşı güçlenmesine yardımcı olur.

Akciğer Detoksu Nasıl Yapılır? Akciğer detoksu yapmanın yani akciğerleri temizleyerek daha iyi çalışır bir hale getirmenin farklı yolları vardır. Şimdi kısaca bunlardan bahsedelim.

Derin Nefes Alıp Verin: Derin nefes almak vücudunuza daha besleyici oksijen sağlayarak akciğer kapasitesini artırmaya yardımcı olabilir. Bu yöntem ciğerleri güçlendirir ve solunum yollarını temizler. Ayrıca, enerjiyi artırır ve stresi azaltır.

Rahat bir yerde sırt üstü uzanın. Ellerinizi göğüs kafesinin bittiği yere, karnınızın üstüne yerleştirin. Gözlerini kapatın. 5’e kadar sayarken burnunuzdan derin nefes alın. 2 saniye nefesinizi tutun, sonra yavaşça 5’e kadar sayarak nefesi verin. Yöntemi seans başına 9 veya 10 kez tekrarlayın. Bu nefes egzersizini günde 2 ya da 3 kez yapabilirsiniz.

Hint Yağı Paketi: Akciğer temizliği için, ev yapımı Hint yağı paketinden yararlanılabilir. Bu yağ iltihabı azaltır ve lenfatik dolaşımını artırır. Yöntemi uygulamak için sadece organik, soğuk preslenmiş Hint yağı kullanın.

2 veya 3 adet yün fanilayı 1 fincan sıcak Hint yağında bekletin. Büyük bir plastik levha üzerine uzanın. Akciğer alanlarını kapsayan, göğüs ve yanları üzerine bu yün fanila koyun. Fanilayıbüyük bir plastik örtü ile kapatın. 1 ile 2 saat boyunca böylece yatın. Son olarak, üzerinizdekileri kaldırın ve yağ kalıntılarını temizlemek için ılık suyla durulanın. Yöntemi en az bir ay boyunca, haftada 2 kez tekrarlayın.

Kekik: Kekik akciğerleri temizleyici bileşikler olan karvakrol ve terpenler gibi maddeler açısından zengindir. Bu ot akciğerlerde iltihaplanma ve tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca genzi temizler ve rahat nefes almanızı sağlar.

Astım ya da diğer solunum problemlerinden dertli olanlar günde 2 bardak kekik çayı içebilir. Çayı hazırlamak için kurutulmuş kekikleri yaklaşık 5 dakika sıcak suda bekletin. Akciğer detoksu için, bir bardak ılık süte ya da çaya birkaç damla kekik yağı katın ve günde en az bir kez için. Ayrıca, yemeklerinizde taze veya kurutulmuş kekik kullanabilirsiniz.

Akciğerleri temizlemenin daha birçok yöntemi vardır. Ben sizler için en etkili 3 yöntemi seçtim. Ayrıca bu 3 yöntem dışında eczanelerde satılan akciğer detoksu paketini satın alarak direkt olarak uygulama da yapabilirsiniz.

AKCİĞER DETOKSU HAKKINDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

akciger-detoksu-nedir

Bu yazı akciğer detoksunun kullanımı yan etkileri zararları fiyatı ne kadar faydaları faydası yararları faydası zararı nedir nereden alabilirim nerede satılıyor satılır ne işe yarar neye iyi gelir nasıl içilir yapılır satın al tarifi sipariş eczanesi ibrahim saraçoğlu tarifi yapanlar kullanımı kullanıcı yorumları şikayetleri yan etkileri hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın