Ağrı Kesici Şifalı Bitkiler Otlar Yağlar Nelerdir

0
679
Okunma

Her insan mutlaka vücudun bir bölgesinde oluşan ağrılardan şikayetçi. Peki genel anlamda ağrı nasıl kesilir? Ağrıyan bölgelere ne iyi gelir?

İster bel ağrısı, ister baş ağrısı. Hatta diş, sırt, bacak, eklem. Her türlü ağrı için sizlere özel doğal ve kesin bitkisel çözümleri sıraladık. Bu bitkilerden istediğinizi ev ortamında kolayca kullanabilirsiniz.

Ağrı Kesici Bitkiler: Ağrı kesici etkisi olan bitkilerin başında aspirinin ham maddesi olan söğüt ağacının dal kabuğu, acı kırmızı biber ve kiraz gelir. Özellikle kiraz aspirinden çok daha güçlü bir ağrı kesicidir.

Bu kadar besleyici ve tadı güzel bir ağrı kesici olan kiraz benim ilk tercihim olur. Zencefil de hem farklı bir lezzet hem de iyi bir ağrı kesicidir. Bilhassa iltihaptan kaynaklanan ağrılar için faydalıdır.

Karanfil Yağı: Özellikle diş ağrıları için oldukça faydalıdır. Karanfil yağını ağrıyan yerin üzerine koymak yeterlidir. Yutmamak gerekir.

Papatya: Vücudu rahatlatıcı etkileri ile özellikle çocuklar için güvenle kullanılabilecek bir bitkidir. Bir çay kaşığı papatyayı bir bardak kaynamış suda 1 dakika kadar demlendirdikten sonra hazırlayacağınız çayı, bal ile tatlandırarak kendiniz ve çocuklarınız için güvenle kullanabilirsiniz.

Kafur: 250 gram limon kolonyası içinde 1 çorba kaşığı dövülmüş kafur çalkalanarak eritilir. Ağrıyan yerlere ovularak sürülür.

Keten Tohumu: Ağrılı yerin büyüklüğüne göre, keten tohumları sıcak suda lapa haline getirilip tülbente sarılarak ağrıyan yere konur.

Hardal: 2 – 3 tatlı kaşığı hardal sulandırılarak ağrılı yere konur ve bir bezle sarılır. Söğüt: 2 -3 çay kaşığı söğüt kabuğu tozu 1 bardak suda kaynatılarak içilir.

Eşek Hıyarı: Eşek hıyarı suları toplanarak tahriş edici ve ağrı kesici özelliği ile haricen kullanmak mümkündür.

Kiraz: Kirazın meyvesi her türlü ağrıda etkili olan bir ağrı kesicidir. Her hangi bir işleme tabi tutmadan doğrudan yenmesi ile ağrı kesici etkisini gösterir.

AĞRI KESİCİ BİTKİLER HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

agriyi-kesen-bitkisel-yaglar

Bu yazı ağrı kesici isimleri krem hap çeşitleri iğne şurup bant ateş düşürücü alkol parol ağrıyı kesen bitkiler dua bitkisel yağlar ped sprey yiyecekler bantlar kremler taşlar ağrı kesmek için ne yapılır ağrı kesici bitkiler bitki çayı şifalı bitki konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın