Adet Söktürmeye Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

0
517
Okunma

Erkekleri pek ilgilendirmese de adet söktürücüler kadınlar için paha biçilemez değerdedir. Bu yazımızda kadınların kabusu olan adet sancıları için doğal ve bitkisel adet söktürücüler hakkında bilgi vereceğiz.

Normal bir kadında ve genç kızda, bir adet dönemi, 21 ile 35 günler arasıdır. Yani adetlerin, 21 günden daha önce ve 35 günden daha uzun sürede görülmesi normal olarak kabul edilmez.

Adet geciktiğinde ilk akla gelen gebelik olmakla birlikte, pek çok nedenden dolayı adet kanaması gecikir. Adet gecikmesinin nedeni hormonlar ile alakalı olabileceği gibi, stres, sigara, zayıflık, dengesiz beslenme gibi sebepler adet kanamasını geciktirmektedir.

Adet Söktürmeye Bitkisel Çözüm: Nedeni ne olursa olsun, adet geciktiği zaman bir şekilde adet döngüsünü yoluna koymak şarttır. Elbette ki bu durum sadece gebelik durumunda değişiyor. Gebelik durumu dışında her türlü adet gecikmesi için bitkisel adet söktürücüler kullanılabilir. Peki adet söktürmeye ne iyi gelir?

– Taze üvez meyveleri tüketmek, adet söktürmeye faydalı olacaktır.

– Sade çörek otunu bal ile karıştırarak yenildiğinde adet söktürücü olarak mükemmel bir çözüm olmaktadır.

– 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile yapılan bitki çayı veya dere otu tüketimi adet söktürmeye yardımcı olur.

– Kekik kaynatılarak bal ilave edilip tatlandırılabilir. Dilerseniz bu karışımı günde 3 defa içebilirsiniz.

– Adet dönemlerinde aşırı sancısı olan bayanlar aç karnına kaynattıkları kuş dilini bal ile karıştırarak tatlandırılmış bir şekilde içebilirler.

– Zerdeçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdeçalın toz haline getirilerek kullanılması adet söktürmek için oldukça etkilidir.

– Adet sorunları yaşayan ya da adet gecikmesinden şikayeti olan bayanlar çiriş otunu kaynatarak bal ilave edip içebilirler.

– Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla yapılan bitki çayı da adet söktürmeye yardımcı olur.

Adet sökücü olarak, bol miktarda kereviz tüketmeniz de önerilmektedir.

Adet Söktüren Bitki Çayları: Maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve ada çayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir.

ADET SÖKTÜRÜCÜ YÖNTEMLER HAKKINDA UZMANLARA DANIŞMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. TIKLA YORUM YAP

adet-sokturucu-caylar

Bu yazı adet söktürücüler çaylar ilaç nedir adet söktürmeye ne iyi gelir bitkisel çözüm yarayan yardımcı bitkiler ne yarar için sıcak su torbası gripin maydanoz suyu nasıl hazırlanır adet söktüren şeyler adet nasıl sökülür söktürülür ilaç kür nedir dua gıdalar doğal bitkiler adet söktürücü ilaçlar çaylar hareketler nedir kekik bitkisel çay ekşi haplar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın