Adet Ağrılarına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer Çözüm

0
839
Okunma

Malum ki kadınların her ay başlarından geçen oldukça sıkıntılı ve stresli bir adet dönemi vardır. Adet dönemlerinde ağrı ve sancılar bazı zamanlar veya bazı kadınlarda o kadar sert ve yoğun geçer ki, işte bu durumlarda bitkisel destek veya tıbbi yardım almak şart olur.

Biz bu yazımızda ilk önce adet sancısına iyi gelen şeyleri, ardından ise adet ağrısına karşı doğal çözüm niteliğinde olan bitkisel tedavi yöntemlerini sizlere sıralayacağız. Böylece ev ortamında adet ağrılarına ve adet dönemi sancılarına çözüm bulacaksınız.

Umarım ki bu yöntemleri denemenize gerek kalmaz. Fakat oldu da adet ağrınız dayanılamayacak durumda ise işte bu öneriler tam size göre.

Adet Sancısına İyi Gelen Yöntemler
– Adet görmeye başladığınızdan beri şiddetli adet sancıları ile mücadele ediyorsanız aşağıdaki tekniklerle bu sancıların hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

– Bir havluyu ısıtarak alt karın bölgesine koyun. Isıyla birlikte kasılmalar ve sancılar hafifleyecektir. Yine bu bölgeyi gün içinde sıcak tutmayı ihmal etmeyin.

– Sıcak içecekler, özellikle bitki çayları adet sancısına çok iyi gelir.

– Öğünlerinizi hafif tutun ve azar azar şekilde sık sık yiyin.

– Alt karın bölgesine avuç içi ve parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın.

– Koltuğa oturduğunuzda ayaklarınızın altına yastık koyarak uzatın.

– Sancıların şiddetlendiği zamanlarda ılık bir duş size çok iyi gelecektir.

– Hafif bir yürüyüş sancıyı hafifletebilir. Düzenli egzersizin ve fazla kilolardan kurtulmanın adet sancılarını azalttığı bilinmektedir.

– Adet öncesi ve sırasında ağır fiziksel güç gerektiren işlerden kaçının. Vücudunuzu çok fazla yormayın ve ağır egzersizler yapmayın.

Adet Sancısına İyi Gelen Bitkiler
Kara Alıç: Şifalı bitkiler hakkında kaleme alınmış pek çok kitapta adet sancılarına iyi geldiği belirtilen kara alıç bitkisinin kabukları krampları hafifleten bileşenler içermektedir.

Ahududu: Döl yatağını gevşetici etkisi bulunan ahududu adet sancılarını hafifletmek için tüketilebilir. Ahududunun bu konudaki etkisi üzerine yapılan bazı araştırmalarda sancıları %50 oranında azalttığı yönünde sonuçlar elde edilmiştir.

Yaban Mersini: Kas gevşetici etki yaratan maddeler bakımından zengin olan yaban mersini bitki uzmanları tarafından sancılı adet dönemlerinde önerilen yemişler arasındadır.

Zencefil: Ağrı kesici ve krampları azaltan etkisi bulunan zencefille hazırlayacağınız çay sancıları önemli oranda hafifletecektir.

Çilek: Çilek, ahududu gibi krampları ve adet sancılarını hafifleten meyveler arasındadır. Sancılar için yarım kase taze çilek yiyebilir veya çilek yapraklarıyla bitkisel çay hazırlayabilirsiniz.

Civanperçemi: Kasılmaları önleyen bitkiler arasında gösterilen civanperçemi bu özelliğiyle adet dönemi kasılmalarını azaltarak sancıların hafiflemesine yardımcı olur.

ADET AĞRILARI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLAadet-agrilarina-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı adet ağrılarına iyi gelen hareketler şeyler bitkiler ilaçlar yiyecekler haplar dua ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare evde son tedavisi ağrı kesici isimleri için ısıtıcı ped ne yapılmalı hangi bölüme doktora gidilir masaj nasıl geçer azaltılır giderilir adet ağrılarını ne geçirir azaltmak için geçirmenin yolları azaltan yiyecekler gidermek için ne yapmalı kesen ağrı kesiciler adet ağrısına aspirin muz serum limon arveles parol buscopan ilaç içilir mi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın