Adale ve Kas Romatizması Nedir Bitkisel Tedavisi

0
774
Okunma

Toplumda en sık görülen romatizma hastalıklarından biri de adale romatizması hastalığıdır. Genellikle 30 ile 60 yaşları arasında kendini gösterebilen adale romatizması hastalığı tedavi edilmediği takdirde etkisini uzun süreler devam ettirmekte ve bunun sonucunda ise etkisi altına aldığı bireyin en başta iş ve sosyal hayatı olmak üzere birçok günlük faaliyetlerini ciddi anlamda olumsuz etkileyebilmektedir.

Tıp dalında ”fibromiyolji” adını alan ve halk arasında kas romatizması şeklinde de bilinen adale romatizması hastalığı özellikle yetişkin bayanlarda kendini göstermekte etkisini uzun müddetler boyunca sürdürebilmektedir.

Adale Romatizmasının Belirtileri: Adale romatizması hastalığının birçok belirtileri bulunmaktadır.

Bu belirtiler şunlardır; Sıklıkla devam eden kas ve eklem ağrıları, Uykusuzluk durumu, Aşırı yorgunluk ve halsizlik durumu, Hastalığa bağlı olarak 2 aydan daha uzun süren ağrılar, Yeteri kadar uyku alınmasına rağmen yeteri kadar dinlenememe ve çoğu zaman yorgun ve bitkin uyanma durumu, Şiddetli baş ağrısı, Sersemlik hissi, Konsantrasyonda aşırı zorluk çekilmesi, Özellikle el, kol ve sırt bölgelerinde meydana gelen karıncalanmalar, Gereğinden fazla idrara çıkma durumu.

Adale Romatizması Nedenleri: Adale romatizması hareket etmemize yardımcı olan kas ve eklemlerde görüldüğü için kişinin hareket kabiliyetinin azaltmaktadır. Adale romatizmasının nedenleri arasında kişinin çok şiddetli soğuk algınlığı geçirmiş olmasını sayabiliriz. Şiddetli soğuk algınlığı sonrasında ortaya çıkan adale romatizması vücutta görüldüğü yere göre boynun veya belin tutulmasına neden olabilmektedir. Adale romatizmasının nedenleri arasında soğuk algınlığının haricinde, aşırı terleme ve dişlerdeki herhangi bir çürük veya hastalık da gösterilebilir.

Adale Romatizması Tedavisi: Adale romatizması rahatsızlığı tedavi edilebilir olmasına rağmen zaman içerisinde hastalığa bağlı şikayetler kendiliğinden de geçebilmektedir. Fakat hastalığın tekrar nüksetmemesi için mutlaka bir tedavi yöntemi denenmelidir.

Adale romatizmasından muzdarip olmamak için kişinin kendisinin alabileceği önlemler bulunmaktadır. Bu önlemler arasında üşütmemeye çalışmayı ve terleyen çamaşırları üstünüzde kurumasını beklemeden değiştirmeyi sayabiliriz.

Bitkisel Adale Romatizması Tedavisi: Adalelerde oluşan romatizma için bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri ile şu şekilde çözüm bulunmaya çalışılır.

– Zencefil, havlıcan ve şam fıstığı bala katılarak macun yapılır, sabah ve akşam olmak üzere birer tatlı kaşığı yutulur.

– Kereviz tohumu, elma kabuğu, ayrık otu, menekşe, söğüt yaprağı ve meyan kökü gibi bitkilerden biri veya birkaçı birlikte kaynatılır günde üç bardak suyu içilirse bu kas romatizmasına iyi gelecektir.

– Canlı bitkinin sapı yere yakın bölümünden kesilerek, romatizma, gut, siyatik ve lumbago ağrılarına karşı, doğrudan ağrılı bölgelere sürülür. Bitkinin yakıcı tüylerinin deriyi tahriş etmesiyle uzun süreli rahatlatıcı bir sıcaklık meydana gelir ve ağrılar diner. Başlangıçta rahatsız edici olan deri yanması bir süre sonra azalır ve daha sonra sona erecektir.

ADALE ROMATİZMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAkas-romatizmasi-nedir

Bu yazı adale romatizmasının tedavisi nedenleri belirtileri bitkisel doğal tedavi evde kesin çözüm ne kadar sürede geçer kas romatizması nedir ilaçları hasta yorumları baş ağrısı yapar mı ilaç isimleri nasıl iyileşir tedavi teşhis edilir olur egzersizleri beslenmeli tanısı nasıl konur kas romatizmasına ne iyi gelir hangi bölüm bakar doktora gidilir iyi gelen kaplıcalar yağlar ilaçlar bitki çayları kullanılan diğer adı kas romatizmasını tetikleyen hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen İsminizi Yazın